Tark Linn

Tark linn põhineb kaasaegsel tänavavalgustuse taristul, mis loob asjade interneti (IoT) võrgustiku. Eliko on loonud Tallinnasse ülelinnalise valgustuse juhtsüsteemi. Kaasaegne lambipõhine valgustuse juhtsüsteem loob tänavalampide vahele ühtse raadiovõrgu, mis on aluseks uute targa linna teenuste loomiseks. Nutikad ja juhtmevabad tänavavalgustid sobivad suurepäraselt erinevate IoT sensorite ja autonoomseid otsuseid tegevate seadmete kinnitamiseks.

Eliko on üles seadnud ka Eesti nutikaima tänava. Selleks on Kalaranna nutitänav, mille veebilehel saad reaalajas jälgida õhu saastatust, liikluskoormust, musta jää olemasolu ning isegi prügikastide täituvust. Kalaranna tänav on valgustatud led-lampidega, mida ühendab juhtsüsteem ning see on varustatud paljude sensoritega linnakeskkonna jälgimiseks. Tallinna ainsa targa tänava kontseptsioonil põhineva tänava eesmärk on demonstreerida, mida on võimalik targa linna nutika infrastruktuuriga luua.

Eelised

  • IP-sidel põhinev ja tulevikukindlaid tehnoloogiaid kasutav lahendus.
  • Töökindel süsteem, mis juhib Eestis rohkem kui 65 000 valgustit.
  • Avatud standardid võimaldavad ühendada mis tahes IP-põhiseid andureid ja saata nende andmeid serverisse.
  • Nutitaristu täiendavate andurite ja seadmete ühendamiseks.

Mida SmartELI tehnoloogia võimaldab?

SmartELI tänavavalgustuse süsteem võimaldab juhtida tänavavalgusteid paindlikumalt, säästa elektrit, jälgida elektrivõrku ja vähendada samal ajal hoolduskulusid. Süsteem koosneb nutikontrolleritest ja pilvepõhisest tarkvarast tänavavalgustite reaalajas juhtimiseks.

Süsteem kasutab juhtmevaba võrgusidet, tänu millele saavad eraldiseisvad tänavavalgustid muutuda sõlmpunktideks, mis jagavad IoT- ja pilvepõhiseid teenuseid. Targa linna IoT taristu suudab teenindada ka teisi seadmeid ja andureid. IP-põhine tehnoloogia võimaldab luua uusi avalikke teenuseid.

Mis on teie suurim väljakutse?

Indrek Ruiso