Biomeditsiin

Biomeditsiinis on bioimpedantsi spektroskoopia laialdaselt kasutusel. See sobib näiteks erinevate bioloogiliste struktuuride omaduste uurimiseks, olgu nendeks siis üksikud rakud, koed või terved organismid. Kõigil bioloogilistel rakkudel on elektrilised omadused, mistõttu saab mõõta nende takistust, et kirjeldada muutusi nende koostises ja talitluses.

Bioimpedantsi mõõtmine on ennast tõestanud tehnoloogia, mida kasutatakse erinevates meditsiiniseadmetes nagu hemodünaamilised monitorid ja hingamistalitluse analüüsijad. Bioimpedantsi mõõtmise üks suuremaid eeliseid meditsiinis on see, et paljusi mõõtmisi on võimalik teha mitteinvasiivselt nahka ja muid kudesid vigastamata.

Bioimpedantsi mõõtmisi kasutatakse aina enam nii in vitro kui in vivo kudede iseloomustamiseks ja ka rakkude loendamiseks, nt hematoloogilistes või mikroringluse analüüsijates.

Eelised

  • Samaaegne 15-sageduselise spektri mõõtmine.
  • Hea resolutsioon ning korratavus väikeste muutuste tuvastamiseks.
  • Reaalajas mõõtmised 1000 korda sekundis võimaldavad jälgida kiireid muutusi.
  • Kompaktne suurus, mis sobib integreerimiseks lõppkasutajate seadmetesse.
  • Patenteeritud tehnoloogia, mis põhineb 40-aastasel kogemusel.
  • Mugavalt tarkvaraliselt kohandatav erinevate rakenduste jaoks.

Kuidas impedantsspektroskoopia tehnoloogia töötab?

Quadra patenteeritud impedantsspektroskoopia tehnoloogia võimaldab mõõta korraga 15 sagedust ja seda 1 ms mõõteperioodi jooksul. See on uudne, kulusäästlik ja samas mitmekülgne mõõtmisplatvorm, mis sobib kasutuseks mitmetes meditsiinivaldkonna rakendustes. Quadra kompaktset impedantsi kaardistamise tehnoloogiat saab kasutada nii kaasaskantavate seadmete kui ka suuremastaabiliste mõõtesüsteemide loomiseks.

Sulle võivad huvi pakkuda ka need teemad

Mis on teie suurim väljakutse?

Indrek Ruiso