Masinnägemine

Masinnägemine põhineb erinevatel matemaatilistel meetoditel, mille abil saada piltidest andmeid. Eliko töötab välja klientide vajadustele vastavaid masinnägemise süsteeme erinevateks rakendusteks alates parkimisest kuni tööstusautomaatikani.

Kujutisetöötluse alal on Eliko insenerid kasutanud erinevaid omaduste eristamise meetodeid nagu kiirendatud selged omadused (speeded up robust features – SURF), pooltoonide histogramm (histogram of gradients – HOG) ja Gaussi kõverate segu (mixture of Gaussians – MOG).

Eliko meeskonnal on lai kogemustepagas tarkvaraarenduse ja erinevate andmetuvastussüsteemide integreerimise alal, kaasa arvatud kaamerate juhtimine ja targa linna valgustus.

Eliko meeskond on masinnägemise tehnoloogiaid rakendanud tootmises, meditsiinis ja targas linnas. Näiteks aitavad loodud masinnägemisega süsteemid tootmises erinevaid objekte suunata ja tuvastada. Meditsiinivaldkonnas loodud lahendus aitab aga sõidukeid suunata ja kõrvalekaldeid tuvastada. Masinnägemise algoritmid on välja töötatud meie enda tarkvarateekide abil.

 

Eelised Elikoga koostööd tehes

  • Üle viie aasta kogemust

  • Täislahendused

  • Töökindlad ja madalate kuludega süsteemid

  • Masinnägemisele pühendunud insenerid

Valik projekte

Parkimiskoha juhtsüsteem

Eliko on arendanud parkimiskoha juhtsüsteemi, mis muudab suurtes parklates või ärikvartalites vaba parkimiskoha leidmise lihtsamaks ja kiiremaks.

More info
×

Demosüsteem saab sisendina kasutada visuaalse või termokaamera pilte. Süsteem kasutab pilditöötlusmeetodeid ja Eliko kohandatud masinnägemise algoritme, et tuvastada auto teatud parkimiskohal. Seda infot saab kuvada veebirakenduses või auto sisseehitatud ekraanil.

Automaatset parkimiskoha juhtsüsteemi saab kasutada nii avatud parklates kui ka garaažides. Süsteem kuulub Eliko nutika linna rakenduste alla.

ASAN Security Homepage

Varuosade tuvastamise süsteem keevitusrobotitele

Varuosade tuvastamise süsteem on mõeldud tööstuslikele keevitusrobotitele. See suudab tuvastada keevitusrobotisse laetud esemed ning valida ja algatada robotis õige keevitusprogrammi. Süsteem kujutab endast automatiseeritud varuosade ladu, mis võimaldab keevitusrobotil töötada iseseisvalt ja minimaalse inimsekkumisega.    

More info
×

Süsteem põhineb masinnägemisel ja masinõppetehnoloogial. Kohandatud valgus- ja pildisüsteem on kujundatud spetsiaalselt tööstuskeskkonna jaoks.

Süsteemi abil saab keevitusrobot töötada iseseisvamalt. See suurendab roboti töötundide arvu ja vähendab tööjõukulusid. Automaatne varuosade tuvastamise süsteem on loodud kohandatud lahendusena Norcar BSB-le, mis toodab tööstusmasinaid.

Norcar BSB Homepage

Mis on teie suurim väljakutse?

Indrek Ruiso